FAQ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Q: Czy jest możliwość zmiany struktury powierzchni dekoru płyt laminowanych? Np. U3057 VL – czy jest możliwość zmiany struktury VL na inną? Jeśli tak, to z jakim to się wiąże czasem oczekiwania?

A: Każdy dekor możemy wyprodukować w innej strukturze powierzchni niż standardowa. Minimalne zamówienie to 2 palety lub, za dopłatą, 1 paleta. Jednak niektóre dekory, a dokładnie unikolory z kolekcji ONE World Global (należy do nich m.in. U3057), można zamówić w innej strukturze jedynie w minimalnej ilości 150 szt. O szczegóły dot. poszczególnych dekorów, prosimy zawsze pytać sprzedawców. Czas oczekiwania – w zależności od struktury – od 3 do 6 tygodni.

Q: Czy panele podłogowe można stosować na ogrzewaniu podłogowym?

A:  Tak. Wszystkie grubości i kolekcje zostały przebadane na opór cieplny i uzyskały bezpieczne wyniki, które pozwalają na efektywne układanie na ogrzewaniu podłogowym. Opór cieplny R wynosi odpowiednio:

Panele 8mm - 0,066m2*K/W

Panele 10mm - 0,082 m2*K/W

Panele 12mm - 0,099m2*K/W

Q: Czy panele laminowane mają zastosowanie w kuchni? Czy są wybrane serie z powłoką wodoszczelną?

A: Wszystkie panele laminowane SWISS KRONO nadają się do kuchni.

Dla miejsc i sytuacji szczególnie narażonych na zalanie podłogi wprowadziliśmy specjalną linię produktów Aurum Aqua Zero, która wytrzymuje 24 godziny test NALFA na zalanie wodą, a wg. producenta nie boi się nawet 72 godzin kontaktu z wodą. Panele z wszystkich innych kolekcji należy po zalaniu, natychmiast wytrzeć, aby nie doprowadzić do spęcznienia krawędzi co niestety jest już zjawiskiem nieodwracalnym.

Na rynku dostępne są również uszczelniacze, w postaci środków stosowanych na łączeniach paneli w trakcie montażu. Podłogi laminowane wykonane są z przetworzonego drewna i jak drewno źle znoszą działanie wody. Sprawą kluczową jest szybkie usunięcie wody bezpośrednio po jej wylaniu.

Q: Czy do danej płyty laminowanej można dobrać blat kuchenny w tym samym dekorze?

A: W naszej ofercie mamy kilkadziesiąt dekorów identycznych w blatach i płytach laminowanych. Zestawienie wszystkich dopasowań możesz pobrać w pliku pdf.

Q: Czy do płyt ONE WORLD są dedykowane obrzeża gr. 2 mm?

W naszej ofercie nie posiadamy obrzeży, jednak współpracujemy z kilkoma producentami. Polecamy kontakt z firmami: Schilsner, Polkemic lub Rehau, które produkują obrzeża dopasowane do wszystkich naszych płyt laminowanych.

Q: Czy mogę pobrać tekstury, jeśli tak to skąd?

A: W każdym momencie mogą Państwo bezpłatnie pobrać tekstury naszych płyt laminowanych, blatów kuchennych oraz podłóg laminowanych i wykorzystać w swoich programach. Aby pobrać tekstury wystarczy dokonać darmowej rejestracji do Narzędzi Marketingowych, co zajmie tylko chwilę.

Q: Czy montaż paneli w całym domu bez dylatacji, w przejściach między pokojem, a korytarzem i kuchnią jest możliwy?

A: Rekomendujemy aby w drzwiach zawsze zrobić dylatację i przykryć ją listwą maskującą. W przejściach pomiędzy pomieszczeniami, podobnie jak wokół ścian i wszystkich stałych elementów wnętrza (filary) należy zachować dylatację wynoszącą ok. 10 mm. Kolejna ważna zasada związana z koniecznością wykonania dylatacji pośredniej związana jest z wielkością pomieszczenia, w którym ma być zamontowana podłoga. Maksymalna powierzchnia na jakiej mogą być ułożone podłogi laminowane w grubości 7, 8 i 10 mm wynosi 6 x 8 m, a w przypadku podłóg w grubości 12 mm – 10 x 12 m.

Q: Czy na przestrzeniach między szafkami a blatem kuchennym można zastosować płytę laminowaną?

A: Tak, można. Ważne jednak aby zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie płyty wykorzystanej na tej przestrzeni. W przypadku umiejscowienia jej w sąsiedztwie zlewu czy kuchenki, lepiej byłoby zastosować HPL.

Q: Gdzie mogę się dowiedzieć czy dany dekor nadal jest dostępny do sprzedaży?

A: O wszystkich wycofywanych dekorach zawsze informujemy naszych bezpośrednich Klientów drogą mailową. W momencie, gdy wysyłamy informację o wycofaniu dekoru, zazwyczaj jest on jeszcze dostępny w sprzedaży u naszych dystrybutorów. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się bezpośrednio z naszym Autoryzowanym Przedstawicielem w Państwa okolicy, w celu sprawdzenia czy poszukiwany dekor jest jeszcze dostępny.